Hogar / Multiple Conductor Cables / 55PC6076-26-9/96CS3109
minImg
55PC6076-26-9/96CS3109
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC6076-26-9/96CS3109
Descripción:
CABLE 2COND 26AWG
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material -
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Series -
Shield Coverage -
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/38
Conductor Material Copper Alloy, Silver Coated
Jacket Color -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.062" (1.57mm)