55PC6312-24-9-9-9CS2970
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC6312-24-9-9-9CS2970
Descripción:
HOOK-UP DL STRND 24AWG WHT
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.012" (0.30mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Discontinued at Digi-Key
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.098" (2.48mm)