55PC6346-24-9-9-9CS3373
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC6346-24-9-9-9CS3373
Descripción:
HOOK-UP DUAL STRND 24AWG WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.104" (2.64mm)