Hogar / Ceramic Capacitors / 561RC0GBA102EG500J
minImg
561RC0GBA102EG500J
Vishay Cera-Mite
Producto No:
561RC0GBA102EG500J
Fabricante:
Vishay Cera-Mite
Descripción:
CAP CER 50PF 1KV NP0 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.488" Dia (12.40mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Cera-Mite 561R
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Cera-Mite
Capacitance 50 pF