Hogar / Ceramic Capacitors / 561RC0GJE102EE150K
minImg
561RC0GJE102EE150K
Vishay Cera-Mite
Producto No:
561RC0GJE102EE150K
Descripción:
CAP CER 15PF 1KV NP0 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Mfr Vishay Cera-Mite
Capacitance 15 pF