Hogar / Ceramic Capacitors / 561RY5FRK102EG122K
minImg
561RY5FRK102EG122K
Vishay Cera-Mite
Producto No:
561RY5FRK102EG122K
Fabricante:
Vishay Cera-Mite
Descripción:
CAP CER 1200PF 1KV RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Cera-Mite 561R
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Cera-Mite
Capacitance 1200 pF