Visual Communications Company - VCC
Producto No:
5638D1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LED RED ARRAY RECTANGLE 8-WIDE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Lens Type | Tinted |
| Configuration | Bar - 8 Wide, DIP |
| Viewing Angle | - |
| Voltage Rating | 2.1V |
| Color | Red (x 8) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Millicandela Rating | 1mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | - |
| Mfr | Visual Communications Company - VCC |
| Wavelength - Peak | 700nm |
| Package | Bulk |
| Current | 10mA |
| Lens Size | 5.00mm x 2.00mm |