564R3DF0Q68RK
Vishay Cera-Mite
Producto No:
564R3DF0Q68RK
Fabricante:
Vishay Cera-Mite
Descripción:
CAP CER 68PF 3KV N2000 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.252" (6.40mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.291" Dia (7.40mm)
Temperature Coefficient N2000
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Cera-Mite 564R
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Cera-Mite
Capacitance 68 pF