Hogar / Ceramic Capacitors / 565RZ5UBA102EU403M
minImg
565RZ5UBA102EU403M
Vishay Cera-Mite
Producto No:
565RZ5UBA102EU403M
Fabricante:
Vishay Cera-Mite
Descripción:
CAP CER 0.04UF 1KV Z5U RADIAL
En stock : 458
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Active
Ratings -
Series Cera-Mite 565R
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Cera-Mite
Capacitance 0.04 µF