Visual Communications Company - VCC
Producto No:
5670H5LC_1LC
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LED T1-3/4 DUAL GRN/RED RA PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Lens Type | Diffused, Tinted |
| Configuration | 2 High |
| Viewing Angle | - |
| Voltage Rating | 1.8V Green, 1.8V Red |
| Color | Green (x 1), Red (x 1) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Millicandela Rating | 2.3mcd Green, 2.3mcd Red |
| Product Status | Obsolete |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | 5670H |
| Mfr | Visual Communications Company - VCC |
| Wavelength - Peak | 565nm, 635nm |
| Package | Bulk |
| Current | 7mA |
| Lens Size | 5mm, T-1 3/4 |