Visual Communications Company - VCC
Producto No:
5693F51_51_51A
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LED T1 1X3 GREEN/RED BICOLOR PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Lens Type | Clear, Tinted |
| Configuration | 3 High |
| Viewing Angle | - |
| Voltage Rating | 2.2V Green, 2V Red |
| Color | Green, Red (x 3) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Millicandela Rating | 16mcd Green, 10mcd Red |
| Product Status | Obsolete |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | 5693F |
| Mfr | Visual Communications Company - VCC |
| Wavelength - Peak | 562nm, 650nm |
| Package | Bulk |
| Current | 30mA |
| Lens Size | 3mm, T-1 |