572D475X9025A4T
Vishay Sprague
Producto No:
572D475X9025A4T
Descripción:
CAP TANT 4.7UF 10% 25V 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.067" W (3.20mm x 1.70mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.8Ohm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4.7 µF