59112-G32-07-082LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
59112-G32-07-082LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR STACK
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.134" (3.400mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.555" (14.097mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.323" (8.200mm)
Length - Tail 0.098" (2.50mm)