59112-S24-04-032LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
59112-S24-04-032LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR STACK SMD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.154" (3.900mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.378" (9.600mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.126" (3.200mm)
Length - Tail 0.098" (2.50mm)