59112-T40-25-166LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
59112-T40-25-166LF
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Black
Length - Post (Mating) 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Length - Overall Pin 0.831" (21.100mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.654" (16.612mm)
Length - Tail 0.098" (2.50mm)