Dialight
Producto No:
5913101825F
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
LED PRISM 3MM SQ YLW,GRN SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Lens Type | - |
| Configuration | Single |
| Viewing Angle | 120° |
| Voltage Rating | 1.9V Green, 1.9V Yellow |
| Color | Green, Yellow |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Millicandela Rating | 23.1mcd Green, 42mcd Yellow |
| Product Status | Active |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | 591 |
| Mfr | Dialight |
| Wavelength - Peak | 575nm, 592nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current | 20mA Green, 30mA Yellow |
| Lens Size | 3.00mm Dia |
| Base Product Number | 5913101 |