Hogar / Tantalum Capacitors / 591D106X0020B2T035
minImg
591D106X0020B2T035
Vishay Sprague
Producto No:
591D106X0020B2T035
Descripción:
CAP TANT 10UF 20% 20V 1611
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF