Hogar / Tantalum Capacitors / 591D108X0004R2T20H
minImg
591D108X0004R2T20H
Vishay Sprague
Producto No:
591D108X0004R2T20H
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 1000UF 20% 4V 2824
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm
Series TANTAMOUNT®, 591D
Type Conformal Coated
Package / Case 2824 (7260 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1000 µF