Hogar / Tantalum Capacitors / 591D225X0025A2T15H
minImg
591D225X0025A2T15H
Vishay Sprague
Producto No:
591D225X0025A2T15H
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 2.2UF 20% 25V 1507
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
Series TANTAMOUNT®, 591D
Type Conformal Coated
Package / Case 1507 (3718 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2.2 µF