Hogar / Tantalum Capacitors / 591D225X0025B2T15H
minImg
591D225X0025B2T15H
Vishay Sprague
Producto No:
591D225X0025B2T15H
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 2.2UF 20% 25V 1611
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.8Ohm
Series TANTAMOUNT®, 591D
Type Conformal Coated
Package / Case 1611 (4028 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2.2 µF