Hogar / Tantalum Capacitors / 591D226X0016C2T15H
minImg
591D226X0016C2T15H
Vishay Sprague
Producto No:
591D226X0016C2T15H
Descripción:
CAP TANT 22UF 20% 16V 2812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 240mOhm
Series TANTAMOUNT®, 591D
Type Conformal Coated
Package / Case 2812 (7132 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF