Hogar / Tantalum Capacitors / 591D477X96R3D2T20H
minImg
591D477X96R3D2T20H
Vishay Sprague
Producto No:
591D477X96R3D2T20H
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 85mOhm
Series TANTAMOUNT®, 591D
Type Conformal Coated
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 470 µF