59202-G26-08-062
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
59202-G26-08-062
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR 16P 0.079" STACK SMD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.067" (1.700mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.335" (8.500mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.244" (6.200mm)