59202-T36-10A094LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
59202-T36-10A094LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR STACK SMD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.240" (6.096mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.610" (15.494mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.370" (9.400mm)