Hogar / Tantalum Capacitors / 592D105X0035A2T15H
minImg
592D105X0035A2T15H
Vishay Sprague
Producto No:
592D105X0035A2T15H
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 1UF 20% 35V 1507
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 10Ohm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 1507 (3718 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1 µF