Hogar / Tantalum Capacitors / 592D105X9035B2T15H
minImg
592D105X9035B2T15H
Vishay Sprague
Producto No:
592D105X9035B2T15H
Descripción:
CAP TANT 1UF 10% 35V 1611
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.5Ohm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1 µF