Hogar / Tantalum Capacitors / 592D107X9016D2T15H
minImg
592D107X9016D2T15H
Vishay Sprague
Producto No:
592D107X9016D2T15H
Descripción:
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF