Hogar / Tantalum Capacitors / 592D157X0004B2T20H
minImg
592D157X0004B2T20H
Vishay Sprague
Producto No:
592D157X0004B2T20H
Descripción:
CAP TANT 150UF 20% 4V 1611
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 150 µF