Hogar / Tantalum Capacitors / 592D226X0016B2T20H
minImg
592D226X0016B2T20H
Vishay Sprague
Producto No:
592D226X0016B2T20H
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 22UF 20% 16V 1611
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 1611 (4028 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF