Hogar / Tantalum Capacitors / 592D476X9004C2T15H
minImg
592D476X9004C2T15H
Vishay Sprague
Producto No:
592D476X9004C2T15H
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 47UF 10% 4V 2812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 2812 (7132 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF