Hogar / Tantalum Capacitors / 592D687X9004D2T20H
minImg
592D687X9004D2T20H
Vishay Sprague
Producto No:
592D687X9004D2T20H
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 680UF 10% 4V 2917
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 680 µF