59362-T3007A067LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
59362-T3007A067LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR 14POS 0.079" STACK TH
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.189" (4.800mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.531" (13.500mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.264" (6.700mm)
Length - Tail 0.079" (2.000mm)