59362-T3614P115LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
59362-T3614P115LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR 28POS 0.079" STACK TH
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 28
Color Black
Length - Post (Mating) 0.142" (3.600mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.673" (17.100mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.453" (11.500mm)
Length - Tail 0.079" (2.000mm)