Hogar / Tantalum Capacitors / 594D107X9010C2T035
minImg
594D107X9010C2T035
Vishay Sprague
Producto No:
594D107X9010C2T035
Descripción:
CAP TANT 100UF 10% 10V 2812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 95mOhm
Series TANTAMOUNT®, 594D
Type Conformal Coated
Package / Case 2812 (7132 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF