595D107X06R3M2T
Vishay Sprague
Producto No:
595D107X06R3M2T
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 1411
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code M
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.142" L x 0.106" W (3.60mm x 2.70mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm
Series TANTAMOUNT®, 595D
Type Conformal Coated
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF