595D227X06R3G2T
Vishay Sprague
Producto No:
595D227X06R3G2T
Descripción:
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2214
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.220" L x 0.144" W (5.60mm x 3.65mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 180mOhm
Series TANTAMOUNT®, 595D
Type Conformal Coated
Package / Case 2214 (5637 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 220 µF