595D335X96R3T2T
Vishay Sprague
Producto No:
595D335X96R3T2T
Descripción:
CAP TANT 3.3UF 10% 6.3V 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.5Ohm
Series TANTAMOUNT®, 595D
Type Conformal Coated
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 3.3 µF