595D687X96W3R2T
Vishay Sprague
Producto No:
595D687X96W3R2T
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2824
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 90mOhm
Series TANTAMOUNT®, 595D
Type Conformal Coated
Package / Case 2824 (7260 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 680 µF