5962-8981002KPA
Broadcom Limited
Producto No:
5962-8981002KPA
Fabricante:
Broadcom Limited
Paquete:
8-DIP
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
OPTOISO 1.5KV DARLINGTON 8-DIP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current Transfer Ratio (Max) -
Input Type DC
Rise / Fall Time (Typ) -
Output Type Darlington
Voltage - Isolation 1500VDC
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) 20V
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DIP
Series -
Current Transfer Ratio (Min) 200% @ 5mA
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Number of Channels 1
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.4V
Package Tube
Current - Output / Channel 40mA
Vce Saturation (Max) 110mV
Turn On / Turn Off Time (Typ) 2µs, 8µs
Current - DC Forward (If) (Max) 10 mA