5973301507SF
Dialight
Producto No:
5973301507SF
Fabricante:
Dialight
Descripción:
SM1208 G 570NM SILENS 7"REEL
Guía del usuario
Wavelength - Dominant 573nm
Configuration -
Lens Transparency -
Viewing Angle 110°
Color Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.00mm L x 2.00mm W
Millicandela Rating 25mcd
Product Status Active
Height (Max) 1.50mm
Supplier Device Package -
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series 597
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Dialight
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.30mm x 1.60mm