597D107X0040H2T
Vishay Sprague
Producto No:
597D107X0040H2T
Descripción:
CONFORMAL COATED TANTALUM CAP
En stock : 411
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series TANTAMOUNT®, 597D
Type Conformal Coated
Package / Case 3226 (8066 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF