597D226X0075Z2T
Vishay Sprague
Producto No:
597D226X0075Z2T
Descripción:
CAP TANT 22UF 20% 75V 3024
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Z
Height - Seated (Max) 0.252" (6.40mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm @ 100kHz
Ratings -
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF