601D188G015GJ2
Vishay Sprague
Producto No:
601D188G015GJ2
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP ALUM 1800UF 15V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.750" Dia x 1.625" L (19.05mm x 41.28mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 601D
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1800 µF