601D698G015JT1
Vishay Sprague
Producto No:
601D698G015JT1
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP ALUM 6900UF 15V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia x 3.625" L (25.40mm x 92.08mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 601D
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 6900 µF