60KEBS6AFPDHM
TE Connectivity Corcom Filters
Producto No:
60KEBS6AFPDHM
Descripción:
KEB 60A 1S NUT DELTA 440VAC
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Frequency - Operating 50 ~ 60Hz
Termination Style Threaded Post (M6)
Approval Agency CSA, UL
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Inductance -
Series KEB
Mfr TE Connectivity Corcom Filters
Filter Type Three Phase (Delta)
Package Box
Voltage - Rated AC 440V
Current 60 A