60KESS6AFPW
TE Connectivity Corcom Filters
Producto No:
60KESS6AFPW
Descripción:
KES 60A 1S NUT WYE 440VAC 50HZ
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Frequency - Operating 50/60Hz
Termination Style Threaded Post (M6)
Approval Agency CSA, UL
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Inductance -
Series KES
Mfr TE Connectivity Corcom Filters
Filter Type Three Phase (Wye)
Package Box
Voltage - Rated AC 440V
Current 60 A