60KEVD10BFPW
TE Connectivity Corcom Filters
Producto No:
60KEVD10BFPW
Descripción:
KEV 60A 2S SP WYE 520 VAC
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Configuration Two Stage
Frequency - Operating 50/60Hz
Termination Style Terminal Block
Approval Agency CSA, UL
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series KEV
Mfr TE Connectivity Corcom Filters
Filter Type Three Phase (Wye)
Package Box
Voltage - Rated AC 520V
Current 60 A