6173R10KL.52GLF
TT Electronics/BI
Producto No:
6173R10KL.52GLF
Fabricante:
TT Electronics/BI
Descripción:
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR
Guía del usuario
Number of Gangs 2
Bushing Thread -
Actuator Diameter 0.125" (3.18mm)
Termination Style Solder Turret
Actuator Type Round
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.500" (12.70mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Servo Mount
Temperature Coefficient -400ppm/°C
Product Status Active
Rotation Continuous
Series 6173
Power (Watts) 1W
Mfr TT Electronics/BI
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 0.891" Dia (22.60mm)