62112928-0-E-N
Carling Technologies
Producto No:
62112928-0-E-N
Illumination Type, Color -
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking O I
Termination Style PC Pin
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 19.20mm x 12.90mm
Current Rating (Amps) 8A (AC)
Circuit DPDT
Series 621
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 125 V