62125481-0-0-N
Carling Technologies
Producto No:
62125481-0-0-N
Illumination Type, Color -
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 19.20mm x 12.90mm
Current Rating (Amps) 8A (AC)
Circuit DPDT
Series 621
Switch Function Mom-Off-Mom
Voltage Rating - AC 125 V